Black Sheep Gathering

Black Sheep Gathering Black Sheep Gathering

Exhibit Hall Floor Plan

with exhibitors and booth numbers

BSG Contacts
2016 BSG Catalog
2016 Results
2017 Workshop Proposal Form
BSG Workshops
Workshop Registration
Livestock Show
Wool & Mohair Show
Fiber Arts Show & Contests
Schedule of Events
Travel and Lodging Info

2017 Marketplace Booth Applications

The Marketplace

2016 Vendor List

Exhibit Hall Floorplan

Click map to enlarge

Exhibit Hall Floor Plan

Exhibitors and Booth Numbers

Business

Booth Number

First Name

Last name

Above the Fray

U 4 & 5

Maren

Beck

Abstract Fiber

R 10

Susan

Stambaugh

Alexandra's Crafts

D 7 & 8

Alexandra

Baldwin

Angora Valley Fibers/Pat Fly Designs

I 14&15

Pat

Fly

Annabelle's Handmade

A 9

Annabelle

Postles

Apothefaery Luxury Fibers

J 10

Melanie

Pierce

Aria Design

U 12

Lisa

Kan

Aunt Janet's Fiber Mill

O 8

Janet

Finch

Bar Maids

L 13

Emily

Free

Bautista's Art

L 15

Francisco

Bautista

Beacon Bend Alpacas

R 9

Cathy

Redwine

Bear Creek Felting

F/G 1

Teresa

Perleberg

Bellwether Wool Co

C 3 & 4

Lois

Olund

BJS Fiber Creations

C 7 & 8

Barbara

Seeler

Black Sheep Newsletter

R 3

Peggy & Rich

Lundquist

Black Trillium Fibres

S5

Melanie

Dilworth

Carolina Homespun

A 1&2&3, B 1

Morgaine

Wilder

Chameleon Colorworks

G5

Nancy

Colburn

Cheviot Hill Sheep Farm

K 10

Gail

Gould

Chintimini Fiber Coop

C 5

Jane

Herbst

Cindy's Treasures

F 13

Cindy

Johnson

Clemes & Clemes

A12,13,14

Roy

Clemes

Crabtree Farm

M 13

Victoria

Mann

Craftwich Creations

L 12

Monica

Lowe

Dave Yocom's Wood Creations

A 4 & 5

David

Yocum

Dawn's Custom Carding

P 12 & 13

Dawn

Lantz

Dicentra Designs

O & P 5

Lisa

Milliman

Duncan Fiber Enterprises

H & I 18

Joane

Duncan

Business

Booth Number

First Name

Last name

Dyeing Art

O 4

LK

Meeker

Ernst Finely Crafted Glass

P 7

Sheila & Michael

Ernst

Eugene Textile Center

T1 U 1&2&3

Suzie

Liles

Fantasy Fibers

R 7

Janell

Casey

Fine Fibers

L 16

Nancy

Martin

Fog Wash Soap Co.

F16

Sharron

Brown

Fox Hollow Farm

S 12

Rolly

Thompson

Foxmoor Farms

C 9

Carrie & Carol

Spencer

Gita Maria

L 1

Gita

Sturm

Glimakra USA

S 3 & 4

Sarah

Rambousek

Greensleeves Spindles

M 12

Elizabeth

Dailey

Greenwood Fiberworks

J 14 & 15

Carolyn

Greenwood

Hansen Crafts

O 15 & 16

Beth

Hansen

Hazel Rose Looms

M 10

Hazel

Spencer

Hellgate Wool Works

L 10

Lee

Bridges

Hokulani Farms

R 12 & 13

Cynthia

Heeren

Huckleberry Knits

G 12 & 13

Scarlet

Tang

Hungry Hill Farm

L 14

Timbre

White

Jenkins Woodworking

G 8 & 9

Ed & Wanda

Jenkins

Jodie McDougall Studios

O 14

Jodie

McDougall

Jorstad Creek

F 15

Kerry

Graber

KCL Woods

D 10

Ken & Carol

Ledbetter

Knitter's Knapsack

G 14

Susan

Hamer

Kunihiro Pottery

F 18

Kris

Kunihiro

Lavender Acres

J16

Carol

Fairbourn

Lickin Flames

C 13

Jim

Atchison

Little House Rugs

O 12 &13

Judy

Taylor

Lost Valley Alpaca Ranch

M 16

Sharon

Weber

MacKenzie Textiles

S 13

Judith

MacKenzie

Business

Booth Number

First Name

Last name

McKenzie Alpaca Breeders

F 10

Tammy

Dean

Miss Purl

C 14

Danielle

Dowhaniuk

Moonsong Fiberworks

S 9

Doug

Daugherty

Mosaic Moon

A 7 & 8

Morwenna

Palmehn

Mountain Shadow Ranch

L & M 18

Teresa

Simons

Nebo-Rock Ranch

O 7

Janet

Heppler

Needle in the Nest

U 7

Ellen

Steiger

New Hue Handspuns

F 3 & 4

Cheryl

Newhouse

Northwest Cashmere Association

O 10

Diana

Walker

NorthWest Handmade

R4

Bonnie

Albright

One of a Kind Buttons

G 16

Candace

Wilson

Opulent Fibers

J 1

Kristy

Kun

Pacific Meadows Alpacas

I & J 9

Pamela

Bell

Pan's Garden

D 13

Brenda

Collins

Peppermint Pastures

S 10

Darlene

Chambers

Plum Crazy Ranch Fiber Art

F 5

Gayle

Paige

Psychedelic Sisters

O 9

Jennifer

Green

Q's Quality Woodwork

G 7

Steven

McEwen

Rainbow Farms Pygora

C1

Terry

Mattison

Reclaimed Wool

R 8

Heidi

Leuger

Ridge View Alpacas

U 6

Jackie

Lucas

Rodger Family Farm

G 15

Donalee

Rodger

Royal Fibers

P 16

Dana

Foss

Schildt Ranch/Bear Dog Yarns

U 13 &14

Gayle

Schildt

Shaggy Bear Farms

D 3&4

Wendy

Hanson

Shaul Mfg.

Outside

Bill & Susan

Shaul

Sheepy Hollow Ranch

outside

Chuck & Sharon

Dorisi

Shuttle Creek Weaving

K & L 9

Annie

Fischer

Silver Moon Alpacas

D5

Abbie

Smith

Business

Booth Number

First Name

Last name

Sincere Sheep

R 5

Brooke

Sinnes

Skaska Designs Ltd.

P 9 & 10

George

Girard

Sojourn Collection

M 14 & 15

Charlene Kay

Toman

Spindle Wood Co.

P 8

Connie & Steve

Paulsen

SpinGlitz

I 16

Lizette

Hopkins

Spinner's Candy

F 9

Deidra

MacKimmie

Spinning Mind Designs

O/P 1

Michele

Powell

Star Eagle Fiber

O 3

Linda

Gouge

Stash

D 14

Sonia

Ruyts

Stick + String

P 14

Anna

Hults

Teresa Ruch Designs

F 14

Teresa

Ruch

The Fiber Addict LLC

P 3

Merri

Williams

The Un-Ewe-Ual

G 18

Jain

Konrad

Thedoza's Rabbits

F 7 & 8

Naomi

Dickinson

Thimbleberry Felt Designs

C&D 12

Tylar

Merrill

Three Fates Yarn

I 13

Stephania

Fregosi

Timberwolf Farm

C 10

Ingeborg

Krebs

Trif's Turnings

F 12

Philip

Trifiro

Twists and Turnings

I 10

Sari & Ron

Peterson

Two Country Designs

I & J 12

Jane

Dukuray

Upstream Alpacas

D 9

Christine

Riley

Warner Mt. Weavers

A 6

Bonnie

Chase

Weave Mt./Spinning Stripes

S 1

Linda

Borntrager

WheelSpinner Fibers

G10

Patty Spor

Beckmann

Whimsical Ewe

M 9

Dana

Nishimura

Wild Orchids Arts

J 13

Julia

Summers

Williams Wools

N&O 18

Nickie

Williams

Windsor Farms Rabbitry

U 8&9

Gail

Smith

Woodland Woodworking

P 15

Carl

Smith

Business

Booth Number

First Name

Last name

Woolee Winder

J & K18

Nathan

Lee

Woolgatherings

S 7 & 8

Kate

Sitzman

Wooly Moss Roots

P 4

Taryn & Jeff

Wilson

Wooly Walkers

G 3&4

Una

Walker

Wooly Warren

k 1

Teddi

Wheeler

 

Black Sheep Gathering, Inc.
PO Box 51092, Eugene, OR 97405
Phone: 503-804-0014
blacksheepgathering@gmail.com